Aniela Kozłowska brązową medalistką Pucharu Świata juniorów

W Turcji (1-3 grudnia 2023 r.) odbył się Puchar Świata juniorów w szabli. Nasza szablistka Aniela Kozłowska wywalczyła w turnieju drużynowym brązowy medal. – Z pewnością to największy międzynarodowy sukces w historii naszego klubu – komentuje Adam Sobczyk, prezes UKS Hajduczek Olsztyn.

Antalya okazała się dla naszej drużyny narodowej szczęśliwym miejscem. W turnieju drużynowym (Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz, Zuzanna Porada, Maria Więckiewicz) spisały się rewelacyjnie, kończąc rywalizację na trzecim miejscu.

Drużyna Polski kobiet w pierwszym meczu pokonały Turcję 45:38, w kolejnym faworyzowany team USA 45:34. W półfinale uległy Uzbekistanowi 37:45, by w walce o brązowy medal pokonać drużynę Węgier 45:36.

To mój największy sukces w dotychczasowych startach na arenie światowej. Cieszę się, bo było wiele pozytywnych emocji, jak i trudnych chwil, które udało się nam przełamać – komentuje Aniela Kozłowska.