IX Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w szabli – 2022 r.

W sobotę 10 grudnia w Brzozie odbył się IX Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w szabli. Nasze szablistki po raz kolejny pokazały, że stanowią czołówkę zawodniczek w Polsce. Najmłodszą kategorię (2011 i młodsi) wygrała Patrycja Pisoń, w rywalizacji młodzików najlepsza okazała się Karolina Mejłun, a jej siostra Elżbieta Mejłun stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji juniorek młodszych.

Był to udany dzień dla olsztyńskiej szabli. Mogę tylko pogratulować dziewczętom, jak zawodnikom, którzy nie wywalczyli trofeów, jednak pięknie prezentowali się na planszach w Brzozie. Sport ma przede wszystkim bawić i być pasją, a odpowiednie nawyki procentować w życiu dorosłym, kiedy brak jest czasu na aktywność fizyczną – uważa trener i prezes UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk.

W sumie na turnieju startowało 9 zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn w trzech kategoriach wiekowych, plasując się na:

kat. dzieci

Patrycja Pisoń (1 miejsce), Daria Rybaczyk (16 miejsce), Wiktoria Roguszka (20 miejsce)