Turniej młodzików i dzieci w szabli – Konin 2022

W Koninie (5 listopada 2022 r.) odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci w szabli. Po raz kolejny szabliści z Olsztyna udowodnili, że liczą się w Polsce – Karolina Mejłun wygrała turniej w kategorii młodzik, a Patrycja Pisoń stanęła na najniższym stopniu podium.

Najmłodsi szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn pojechali do Konina, by wziąć udział w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Dzieci w szabli. W kategorii młodzik bezkonkurencyjna okazała się Karolina Mejłun, która stanęła na najwyższym stopniu podium. – Choć początek turnieju nie był dla niej łatwy. W grupie na sześć pojedynków wygrała cztery. Jednak później z walki na walkę nabierała pewności siebie. Często tak jest, że młodego zawodnika kształtuje turniej. Trening w klubie to zupełnie inna rzeczywistość – wyjaśnia trener Adam Sobczyk.

Karolina Mejłun w pierwszej walce pucharowej pokonała Zofię Wolską (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:10, w kolejnej Oliwię Dwornik (Grodziski Klub Szermierczy) 12:9. W półfinale wygrała z Nadią Jaśkiewicz (UKS 13 Białystok) 12:10, by w finale tryumfować nad Ewą Bralewską (MUKS Victor Warszawa) 12:10. – Jestem szczęśliwa, że wygrałam ten turniej. Emocji nie brakowało, jednak udało mi się nad nimi zapanować i w decydujących momentach pokazać, że jestem lepsza od rywalek – uśmiecha się szablistka. W tej kategorii wiekowej startowali również: Maksymilian Przekop (24. miejsce), Bartosz Wasilewski (37. miejsce).

W kategorii dzieci na podium stanęła Patrycja Pisoń. W grupie wygrała cztery walki, przegrywając jedną. W play off pokonała Amelię Harhalę (KKSZ Konin) 8:2, następnie Michalinę Owczarczyk (AZS AWF Warszawa) 8:2, by w półfinale ulec Róży Czerbiej (UKS Szabla Brzoza) 6:8. – Start w turnieju to wielka przygoda. Rywalizacja daje dużo satysfakcji i niekoniecznie trzeba wygrywać, żeby czuć radość – uważa Patrycja. W tej kategorii wiekowej startowali również: Daria Rybaczyk (20. miejsce), Wiktoria Roguska (28. miejsce); Antoni Kokorniak (16. miejsce), Gabriel Knercer (28. miejsce), Aleksander Wiśniewski (39. miejsce).

Kategoria młodzik, dziewczęta
1 – Mejłun Karolina – UKS Hajduczek Olsztyn
2 – Bralewska Ewa – MUKS Victor Warszawa
3 – Wasilewska Patrycja – UKS 13 Białystok
3 – Jaśkiewicz Nadia – UKS 13 Białystok

Kategoria młodzik, chłopcy
1 – Więch Krzysztof – UKS Szabla Ząbki
2 – Rataj Tomasz – Pałac Młodzieży Katowice
3 – Palmowski Błażej – KKSZ Konin
3 – Gradoń Krzysztof – Pałac Młodzieży Katowice
……………………………..
24 – Przekop Maksymilian
37 – Wasilewski Bartosz

Kategoria dzieci, dziewczęta
1 – Niedziałek Hanna – UKS Akademia Szermierki Lublin
2 – Czerebiej Róża – UKS Szabla Brzoza
3 – Cybulska Małgorzata – KKSZ Konin
3 – Pisoń Patrycja – UKS Hajduczek Olsztyn
…………………………………..
20 – Rybaczyk Daria – UKS Hajduczek Olsztyn
28 – Roguszka Wiktoria – UKS Hajduczek Olsztyn

Kategoria dzieci, chłopcy
1 – Białożyński Jan – MUKS Victor Warszawa
2 – Wnęk Artur – Klub Szermierczy AMP
3 – Mucha Nikodem – Grodziski Klub Szermierczy
3 – Kamiński Bartłomiej – UKS Szabla Ząbki
…………………………..
16 – Kokorniak Antoni – UKS Hajduczek Olsztyn
28 – Knercer Gabriel – UKS Hajduczek Olsztyn
39 – Wiśniewski Aleksander – UKS Hajduczek Olsztyn