Puchar Europy kadetów – Stambuł 2022

W pierwszy weekend listopada (5-6 listopada 2022 r.) juniorzy młodsi z UKS Hajduczek Olsztyn walczyli w Turcji na Pucharze Europy. W turnieju indywidualnym Krzysztof Dowgierd wywalczył 6. lokatę, a Łukasz Kowalczyk zakończył rywalizację na 15. miejscu. Obaj szabliści z Olsztyna wraz z braćmi Benedyktem i Aleksandrem Denkiewiczami w turnieju drużynowym wywalczyli srebrny medal. To już kolejny międzynarodowy sukces zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn.

W Stambule pierwszego dnia Pucharu Europy odbył się turniej indywidulny. Łukasz Kowalczyk i Krzysztof Dowgierd w grupach przegrali po jednym pojedynku, co dało im dobre miejsca w rozstawieniu fazy pucharowej. Łukasz w pierwszej walce pokonał Efe Vapurca (Turcja) 15:7, następnie Urasa Macita (Turcja) 15:10, by w kolejnym pojedynku uznać wyższość Arda Tanerlera (Turcja) 11:15. Krzysztof w drodze do ćwierćfinału wyeliminował: Arda Akalina (Turcja) 15:14, Simeona Dalekova (Bułgaria) i Ismaila Bicioglu (Turcja) 15:14, by w walce o półfinał ulec koledze z kadry Benedyktowi Denkiewiczowi 7:15.

Drugiego dnia Pucharu Europy odbył się turniej drużynowy. Polacy w składzie Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Dowgierd wraz z braćmi Benedyktem i Aleksandrem Dennkiewiczami (UKS Szabla Ząbki) dotarli do finału turnieju, gdzie przegrali z teamem z Turcji, kończąc rywalizację na 2. miejscu.